زمان جاری : چهارشنبه 06 مرداد 1400 - 8:28 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمتعداد بازدید 71
نویسنده پیام
hodaaaa87 آفلاین


ارسال‌ ها5
عضویت20 /5 /1399
وکیل کودک آزاری
یکی از شایع ترین و پیچیده ترین مسائل اجتماعی و روانی مطرح شده در جامعه از دید وکیل کودک آزاری در اصفهان ، کودک آزاری می‌باشد که با تحولات اجتماعی اقتصادی و فرهنگی این موضوع دچار تحول شده و حتی پیشرفت نیز داشته است. کودکانی که دچار آسیب های جنسی میشوند به دلیل اینکه قادر به بیان این موضوع نیستند مشکلشان کمتر قابل شناسایی است و بیشتر تحت تاثیر آسیب ها در حال و آینده قرار میگیرند.
به طور کلی میتوان گفت هرگونه صدمه ی روحی و جسمی ، سوه استفاده ی جنسی و عدم توجه به نیازهای اساسی افراد زیر ۱۸ سال توسط افراد دیگر در صورتی که سهوا نباشد کودک آزاری تلقی میشود. کودک ازاری جنسی به دو دلیل میتواند ضررهای زیادی را به کودک وارد کند اول اینکه این موضوع به خارج از خانه سرایت نمیکند و دوم اینکه دولتمردان سعی در غیر علنی نمودن آن دارند.
در سال ۸۱ طرح ۱۲ ماده ایی به مجلس ارائه گردید که بر اساس آن کودک آزاری از مصادیق جرایم عمومی قرار گرفت و نیاز به شاکی خصوصی نیاز به شاکی خصوصی ندارد و به محض گزارش کودک آزاری دادستان به عنوان مدعی العموم موضوع را پیگیری مینماید و حداکثر مجازات در این خصوص ۶ ماه حبس و ۱ میلیون تومان جزای نقدی می‌باشد . لازم به ذکر است سن بلوغ در دختران ۹ سال و در پسران ۱۵ سال قمری می‌باشد ولی مطابق با کنوانسیون حقوق کودک که به امضای ایران نیز رسیده است کلیه ی اشخاص که به سن ۱۸ سال هجری شمسی نرسیده اند جزئ کودکان محسوب و از حمایت این قانون برخوردار می‌شوند.
تعریف کودک آزاری
هرگونه رفتار یا کم کاری از طرف والدین و یا هر شخصی که سرپرستی کودک را بر عهده دارد آزار و صدمات جنسی- روحی – جسمی کودک و یا استثمار کودک شود کودک آزاری تلقی می‌شوند که این موضوع در اکثر موارد موارد در کانون خانواده و توسط اطرافیان صورت می‌گیرد.
مؤسسه حقوقی حامد امیری
حامد امیری وکیل پایه یک دادگستری در اصفهان ، دانش آموخته رشته حقوق قضایی آماده ارائه خدمات مشاوره و پذیرش وکالت در انواع دعاوی ، حقوقی ، کیفری ، خانواده و بویژه وکالت کودک آزاری می باشد . جهت مشاوره با حامد امیری وکیل کودک آزاری در اصفهان بصورت حضوری و غیر حضوری به سامانه رزرو نوبت آنلاین وب سایت مراجعه نمایید.
کودک آزاری به ۴ دسته تقسیم می‌شود :
کودک آزاری روانی
کودک آزاری روانی اثاری بر روی بدن و جسم کودک باقی نمیگذارد ولی تاثیرات آن حتی به مراتب بدتر از آسیب هایی است که بر روی جسم باقی میگذارد از جمله :سرزنش – طرد شدن از طرف خانواده –تحقیر- ترس جدا شدن از خانواده
کودک آزاری جسمی
از ساده ترین تنبیه های بدنی تا آسیب های جسمی شدیدتر جز کودک آزاری محسوب میشود.
کودک آزاری جنسی
یکی از مهمترین کودک آزاری ها محسوب می‌شود در کودک آزاری جنسی نیازی به لمس بدن کودک نوسط بزرگسالان نیست و حتی دیدن صحنه ایی مستهجن نیز میتواند برای کودک آزار دهنده باشد و نوعی آزار جنسی به حساب آید.
غفلت (مساحمه)
نادیده گرفتن نیاز های اصلی کودک مانند بی توجهی به ظاهر و نیاز های روانی و یا عدم توجه به نیازهای خاص کودک نیز در آینده میتواند روی شخصیت کودک تاثیر گذارذ.
علل کودک آزاری
به گفته ی حامد امیری وکیل کودک آزاری اصفهان علل گونانی باعث ایجاد این معضل میگردد از جمله:
عوامل ناشی از شرایط و وضعیت کودکان
الف) وضعیت جسمانی
ب) روانی
پ) نامشروع بودن کودکان متولد شده.
مشکلات ناشی از مشکلات اجتماعی ،اقتصادی و فرهنگی کودکان
الف) فقر اقتصادی:
یکی از مشکلاتی که در جوامع امروزی رو به رشد است مشکلات اقتصادی می‌باشد که تمامی افراد علی الخصوص کودکان را تحت تاثیر قرار میدهد و سبب بروز مشکلات و جرم و جنایت میگردد.این افراد قادر به برطرف کردن ساده ترین نیاز های اولیه ی خود نیستند و به همین دلیل مشکلاتی از قبیل قاچاق – خرید و فروش کودکان و کودکان کار میگردد.
ب) مشکلات فرهنگی که شامل بسیاری از اداب و رسوم و سنت های غلط که میان خانواده ها رواج دارد نیز باعث آزار کودکان میگردد مانند: ازدواج زود به هنگام در دوران کودکی که این گونه مشکلات تنها مربوط به قشر کم درامد نیست و بسیاری از خانواده ها با سطح فرهنگی و اقتصادی بالا نیز درگیر این مسائل هستند.
پ) عدم وجود قانون در این زمینه
که شامل عدم وجود قوانین حمایتی از حقوق کودکان و نوجوانان در برخی از جوامع و کشور ها بوده و گاهاً با وجود قوانین حمایت از کودکان در برخی از کشور ها این قوانین به دلایل مختلفی از قبیل ضعف در سیستم های قضائی هر کشور در شناسایی عوامل این جرم و اقدامات مربوطه جهت پیشگیری از وقوع این جرم اینگونه قوانین نقض می گردد.
ج) مشکلات محیط اجتماعی
هر انسانی علاوه بر زندگی شخصی و منحصر به فرد خود با اجتماع نیز تعامل دارد و حتی میتوان گفت بیشتر وقت خود را د محیط های اجتماعی از جمله موسسات و مدارس طی می‌نماید که بروز عواملی در این محیط های آموزشی نیز جزئ کودک آزاری حساب می‌شود از قبیل هم نشینی و تعامل اجتماعی کودک با کودکان متعدد و متفاوت از قشر های مختلف خانوادگی و…
عوامل ناشی از وضعیت والدین کودکان
الف) اعتیاد والدین
معمولاً اعتیاد به خصوص اعتیاد مادر یکی از عواملی است که منجر به عدم توانایی والدین در تربیت کودکان می گردد و به دلیل آثار مخرب مواد مخدر این کودکان از آموزش صحیح و پرورش در محیط خانواده محروم می‌شوند و همچنین گرایش کودکان را به مصرف مواد مخدرسوق داده و زمینه ساز کودک آزاری و سواستفاده ازکودکان به دلایلی چون فقر و نیاز مالی فراوان جهت تامین مواد مصرفی می گردد.
ب) طلاق
طلاق هم یکی دیگر از عوامل منجر به کودک آزاری بوده زیرا طلاق در رأس زندگی فرزند مشترک و کودکان را تحت تاثیر قرار داده و آنان از مهر و محبت پدر، مادر و گاهاً هر دو والدین محروم می گرداند که این بی محبتی نسبت به کودکان باعث آزارروحی و عاطفی و اذیت آنان می گردد.طلاق شامل طلاق عاطقی والدین نیز بوده که مشاجره و بحث و جدال در محیط خانواده مستقیماً باعث ورود صدمه عاطفی به کودکان گشته و گرایش آنان را به سمت محیط های نا امن اجتماعی افزایش و در نتیجه باعث کودک آزاری می گردد.
مجازات کودک آزاری
در بسیاری از کشورها قانون های گسترذه ایی برای کودک آزاری وضع گردیده است به طور مثال در کشور آلمان برای کودک آزارانی که بیشتر از ۲۵ سال داشته باشند در صورت موافقت کمسیون پزشکی به آنها دارو داده و عقیم می‌شوند اما متاسفانه در کشور ما ایران این قوانین دارای نواقص زیادی می‌باشد اولن قانون حمایت از کودکان در سال ۱۳۳۸ به تصویب رسید و این قانون تمامی افراد زیر ۱۸ سال را شامل می‌شود و هرگونه آزار و اذیت که سلامت روحی و اخلاقی آنهارا به خطر بیاندازد و باعث صدمات جسمی شود را در بر میگیرد. طبق ماده ۲ قانون کودک آزاری هرگونه خریر و فروش و به کار گیری کودکان به منظور انجام کارهای خلاف مانند قاچاق جرم است و مجازات آن ۶ ماه تا ۱ سال زندان و یا جزای نقدی از ۱۰ میلیون ریال تا ۲۰ میلیون ریال می‌باشد.ماده ی ۴ همین قانون : هرگونه صدمه و آزارو اذیت جسمی و عاطفی و عدم توجه به سلامت و بهداشت روحی و جسمی و منع از تحصیل را ممنوع دانسته و مجازات آن ۳ ماه و یک روز تا ۶ ماه حبس یا ۱۰ میلیون ریال جزای نقدی می‌باشد این ماده یکی از اصلی ترین ماده هاست ولی این مجازات سبک نمیتواند بازدارندگی خوبی جهت انجام چنین جرمی داشته باشد و در نهایت مطابق ماده ۶ این قانون:تمامی کسانی که وظیفه ی نگهداری از کودک را دارند در صورت مشاهده ی کودک آزاری باید سریعا آن را به مراکز صالح قضایی گزارش نمایند و در صورت انجام این تکلیف مجازات آن حبس تا ۶ ماه یا پرداخت جزای نقدی تا ۵ میلیون ریال است .
گزارش کودک آزاری
آمار و ارقام دقیقی از کودک آزاری در ایران در دسترس نیست و روند رو به رشد اعتیاد علی الخصوص در میان بانوان که حامیان اصلی کودکان به شمار میروند باعث افزایش این معضل گردیده است . در این خصوص تیم ها ی سیار اورژانس اجتماعی در نظر گرفته شده است که شامل که یک روانشناس، یک مددکار و یک راننده در خودروهای مخصوص با آرم اورژانس اجتماعی مشغول به فعالیت می‌باشند که در صورت مشاهده ی کودک آزاری میتوانن با این اورژانس ها به شماره ی ۱۲۳ تماس گرفته و موضوع را همراه محل آن گزارش نماییم تیم مربوطه به محل اعزام شده و در صورت نیاز کودک را از محل خارج می‌نمایند.متاسفانه ممکن است در بیشتر موارد مددکاران مورد حمله قرار گیرند و آسیب ببینند.
وکیل کودک آزاری در اصفهان
حامد امیری وکیل کودک آزاری اصفهان آمادگی جهت مشاوره حقوقی و قبول وکالت در پرونده های کودک آزاری را اعلام میدارد. در صورت نیاز به مشاوره حقوقی و وکیل در پرونده های کودک آزاری می توانید از طریق سامانه رزرو نوبت مشاوره موسسه حقوقی حامد امیری اقدام نمایید.
منبع: https://isfahan-lawyer.ir/وکیل-کودک-آزاری-در-اصفهان/
دوشنبه 20 مرداد 1399 - 12:10
وب کاربر ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :