زمان جاری : جمعه 30 اردیبهشت 1401 - 9:04 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمتعداد بازدید 17
نویسنده پیام
fatemeh1400 آفلاین


ارسال‌ ها3
عضویت28 /11 /1400
دلایل داغ شدن بدنه یخچال سامسونگ

داغ شدن بیش از حد بدنه یخچال‌های سامسونگ، می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که این دلایل ربطی به مدل یخچال شما ندارد و می‌تواند در تمامی آن یکسان باشد. در ادامه هر یک از این دلایل را بیان می‌کنیم.
ورود حجم بالای مواد غذایی
یکی از اصلی‌ترین دلایل داغ شدن بدنه یخچال سامسونگ و دیواره‌های آن، حجم بالایی از ماده غذایی به این دستگاه به صورت یکباره است. در این شرایط، موتور یخچال مجبور است به صورت یکسره کار کند تا بتواند مواد غذایی درون خود را خنک کند. این موضوع در نهایت می‌تواند موجب تولید گرمای بیش از حد توسط لوله‌های کندانسور و در نتیجه داغ شدن بیش از حد بدنه و دیواره‌های یخچال می‌شود.
به همین دلیل، پیشنهاد نمی‎شود که هیچگاه بیش از میزان ورودی تعیین شده برای هر یخچال، مواد غذایی داخل آن قرار ندهید. همچنین لازم به ذکر است که باز گذاشتن بیش از حد درب یخچال نیز می‌تواند باعث از بین رفتن سرمای درون دستگاه و در نتیجه کار کرد دو چندان یخچال شود. به همین دلیل پیشنهاد می‎شود تا درب یخچال را بیش از حد باز نکنید.
فاصله کم یخچال با دیوار پشت
یکی دیگر از مواردی که می‌تواند باعث داغ شدن بدنه یخچال سامسونگ شود، رعایت نکردن فاصله استاندارد یخچال تا دیواره پشت آن است. لوله‌های کندانسور که در بخش پشتی تمامی یخچال‌های سامسونگ قرار دارند، در فرایند گردش گاز بسیار گرم می‎شوند. در این بخش، برای این که کویل‌های کندانسور خنک شوند، باید فاصله خوبی تا دیواره وجود داشته باشد تا گردش هوای مطلوبی در آنجا وجود داشته باشد.
اگر یخچال‌ها از طرفین و پشت فاصله خوبی نداشته باشد و زیاد از حد به کابینت‌ها چسبیده باشد، گردش هوا برای خنک کردن کندانسور خوب عمل نمی‌کند و در نتیجه این امر می‌تواند باعث گرم شدن بیش از حد یخچال شما شود. به همین دلیل، پیشنهاد می‎شود فاصله استاندارد میان یخچال و دیوار پشت آن رعایت شود. به طور کلی، استاندارد فاصله تعیین شده برای فاصله میان یخچال و دیواره پشتی، باید چیزی در حدود 15 سانتی متر و فاصله آن با طرفین، باید چیزی در حدود 4 سانتی متر باشد.
کثیفی کندانسور
یکی دیگر از عواملی که می‌تواند باعث داغ شدن بدنه یخچال سامسونگ شود، کثیفی کندانسور است. همانطور که بیان شد، کندانسور وظیفه انتقال گرما را بر عهده دارد. لوله‌های این قطعه از یخچال‌ها، می‌توانند پس از گذشت مدتی به سبب انباشت گرد و غبار دچار کثیفی شوند و توان خود را برای تبادل گرما و خنک سازی یخچال از دست بدهند.
در این شرایط، گرفتگی لوله‌ها می‌تواند باعث افزایش بیش از حد دمای دیواره‌ها و درب یخچال شود. بهترین روش برای جلوگیری از این امر، سرویس دوره‌ای و منظم یخچال فریزر سامسونگ است. در این سرویس‌ها کویل‌های کندانسور سرویس و کاملا تمیز می‎شوند. البته توجه داشته باشید که این کار تخصصی بوده و باید توسط افراد متخصصی که در رمینه تعمیر یخچال سامسونگ مهارت و تسلط کافی دارند انجام شود.
کمپرسور
دلیل داغ شدن بدنه یخچال سامسونگ به صورت بیش از اندازه، می‌تواند به دلیل وارد شدن فشار بسیار زیادی نیز باشد. همانطور که اشاره شد، موتور و یا کمپرسور در طور زمان کارکردن خود، می‌تواند گرما تولید کند و اگر برای طولانی مدت این کارکردن ادامه داشته باشد، باعث می‎شود کمپرسور داغ شود. دقت داشته باشید که داغ شدن بیش از حد کمپرسور، می‌تواند باعث کاهش طول عمر دستگاه شود و گرمای دیواره‌ها و بدنه یخچال را نیز افزایش دهد. از مهم‌ترین دلایلی که می‌تواند باعث به وجود آمدن این مشکل شود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • کم بودن گاز یخچال یا مبرد یخچال سامسونگ

  • تنظیم کردن ترموستات بر روی دمای پاییناین مطالب از سایت زیر از مجموعه دیبا پشتیبان ایرانیان استخراج شده اند :
https://www.samsungposhtiban.com/refrigerator/cause-overheating-body/
در صورتی که نیاز به تعمیرکار یخچال فریزر سامسونگ در تهران دارید ، می توایند از طریق لینک زیر با مرکز تعمیرات لوازم خانگی دیبا پشتیبان در ارتباط باشید :

https://www.samsungposhtiban.com/repairing-refrigerator/
پنجشنبه 04 فروردین 1401 - 12:13
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :