زمان جاری : جمعه 30 اردیبهشت 1401 - 10:33 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمتعداد بازدید 16
نویسنده پیام
nmirshamsaei آفلاین


ارسال‌ ها1
عضویت12 /1 /1401
علل جرقه زدن مایکروویوهای دوو:

تکه‌های غذااز رایج‌ترین دلایلی که باعثِ جرقه زدن مایکرووهای دوو می‌شود، قطره‌های روغن، چربی و خرده موادغذایی جامانده در دستگاه است. لذا پیشنهاد می‌کنیم پس از هربار استفاده از دستگاه، محفظه مایکروویو، دیواره‌ها و سقف آن را با دستمال مرطوب کاملا تمیز کنید. همچنین اگر صفحه گردان مایکروویو دوو شما جدا می‌شود، بهتر است آن را از دستگاه خارج کنید و با آب و صابون کاملا بشویید و پس از خشک شدن کامل سر جایش قرار دهید.قطعات فلزییادتان باشد حتی ذره کوچکی از فویل هم می‌تواند علت جرقه زدن مایکروویو دوو شود. تکه سیم‌های جا مانده از اسکاچ، قطعه کوچکی از روکش فویلی غذاهای آماده، قاشق و چنگال و غیره همگی می‌توانند از دلایل جرقه زدن دستگاه شما باشند. بنابراین پیشنهاد می‌شود تا جایی که امکان دارد از ظروفی که مخصوص مایکروویو هستند استفاده کنید و یا قبل از روشن کردن دستگاه، حتما از خالی بودن محفظه آن اطمینان حاصل کنید. برای دست بردن به داخل محفظه مایکروویو های دوو یا هر برند دیگری بهتر است آن را از برق بیرون بکشید.آسیب‌دیدگی پایه فلزیتمامیِ مایکروویوها دارای یک پایه (عمدتاً سه پایه) فلزی هستند که به مرور زمان دچار فرسایش می‌شود و رنگ و جلای آن از بین می‌رود. از بین رفتن رنگ و جلای یک تکه کوچک از این پایه فلزی می‌تواند علت اصلی جرقه زدن مایکروویو شما باشد. برای بررسی پایه فلزی مایکروفر باید آن را بیرون بکشید و پایه‌ها و سینی آن را چک کنید. در صورتی که رنگ یا پلاستیک زیرپایه‌های آن از بین رفته باشد، باید به فکر تهیه یک پایه فلزی جدید باشید. پایه فلزی اگر سالم باشد و با رنگ تمامِ سطوح آن پوشیده شده باشد هرگز باعث جرقه زدن مایکروویو نخواهد شد.
تا اینجای مطلب از سه علت جرقه زدن مایکروویو های دوو پرده برداشتیم. برای رفع این سه مورد می‌توانید خودتان دستگاه را چک کنید. در صورتی که علت جرقه زدن مایکروفر دلایل فنی باشد، برای رفع آن باید از تکنسین مجرب کمک بگیرید. پیشنهاد می‌کنیم به صورت خودسرانه اجزای اصلی مایکروفر را باز نکنید، چرا که این دستگاه دارای تشعشعات بسیار پرقدرتی است که می‌تواند حتی باعث مرگ انسان شود.خرابی همزنعلت بعدی جرقه زدن مایکروویو های دوو ممکن است از خرابی همزن دستگاه باشد. وظیفه اصلی همزن در مایکروفر توزیع یکنواخت گرمایی است که توسط قطعه مگنترون تولید شده است. همزن به پخت یکنواخت مواد غذایی در مایکروویو کمک می‌کند و در صورتی که با مشکل مواجه شود، گرما در یک قسمت از دستگاه متمرکز می‌شود. در نتیجه، سوختگی و جرقه زدن اتفاق می‌افتد.
عیب‌یابی همزن باید توسط تکنسین این نوع دستگاه‌ها انجام بگیرد و افراد غیرمتخصص می‌توانند باعث آسیب بیشتر به مایکروویو و حتی خودشان شوند.از بین رفتن کاور انتشار امواجهمه مایکروویو های شرکت دوو روی دیواره درونی محفظه آنها، یک پوشش مستطیلی وجود دارد که کاور انتشار امواج نامیده می‌شود. وظیفه این کاور هدایت حرارت به قسمت مرکزی دستگاه (جایی که ظرف غذای شما قرار دارد) است.
پس از استفاده متوالی از دستگاه ممکن است ذرات غذا به روی این کاور بنشیند، در این صورت گرمای مگنترون این ذرات ریز غذایی را می‌سوزاند که در نتیجه باعث جرقه زدن در مایکروویو می‌شود. برای اینکه این مشکل کوچک منجر به مشکلات بزرگتری مانند آسیب دیدن سر نازل نگردد، بهتر است هر چه سریعتر دستگاه توسط تکنسین مجرب بررسی شود.سوختن دیود مایکروویوکار نکردن یا سوختن دیود مایکروویو های دوو از شایعه‌ترین دلایل جرقه زدن در محفظه داخلی دستگاه به شمار می‌رود. این قطعه وظیفه ایجاد ولتاژ بالا در مدار را دارد که سوختن و کار نکردن آن باعث جرقه زدن مایکروفر می‌شود.
هرگز به صورت خودسرانه دیود مایکروویو را تعمیر یا تعویض نکنید، دیود به علت ولتاژ بسیار بالایی که دارد، خطر برق گرفتگی آن بیش از اندازه بالا است.خرابی مگنترون مایکروویو های دووقطعه مگنترون را می‌توان اصلی‌ترین قطعه بکار رفته در هر مایکفروی در نظر گرفت. با خرابی این قطعه جرقه زدن مایکروویو دور از انتظار نخواهد بود. برای بررسی این قطعه نیز حتما دستگاه باید پیش تکنسین مایکروویو های شرکت دوو باز شود.اتصال درونیسیم‌پیچی‌های هر دستگاه الکتریکی ممکن است پس از مدتی دچار استهلاک شود و عایق آنها از بین رود. علت اصلی جرقه زدن به همراه دود کردن مایکروویوهای دوو اتصالات درونی است که می‌توانند خسارات بسیار زیادی را به بدنه دستگاه وارد کنند.خرابی سینی مایکروویومحرک مایکروویو موجب چرخش سینی دستگاه می‌شود تا گرما به صورت مساوی به ماده غذایی برسد. اگر این سینی از حرکت باز بایستد، حرارت در یک ناحیه دستگاه متمرکز می‌شود و باعث جرقه زدن در محفظه دستگاه می‌شود.
نچرخیدن سینی در مایکروویو های دوو دو دلیل عمده دارد: ممکن است موتور محرک شکسته باشد یا اینکه تسمه آن پاره شده باشد. در هر صورت باید توسط تکنسین دستگاه شما بررسی شود.
این مطالب از لینک زیر و از سایت دیبا پشتیبان استخراج شده است .

https://www.daewooposhtiban.com/microwave/microwave-ignition/

جمعه 12 فروردین 1401 - 12:19
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :