هر صدای ماشین لباسشویی می‌تواند نشان دهنده چه چیزی باشد؟

زمان جاری : پنجشنبه 11 خرداد 1402 - 10:18 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمتعداد بازدید 59
نویسنده پیام
dayandaryadell آفلاین


ارسال‌ ها22
عضویت30 /1 /1401
هر صدای ماشین لباسشویی می‌تواند نشان دهنده چه چیزی باشد؟
هر صدای ماشین لباسشویی می‌تواند نشان دهنده چه چیزی باشد؟
همانطور که بیان شد، هر صدایی که از ماشین لباسشویی ساطع می‎شود، می‌تواند سر نخی برای شناسایی مشکلی در ماشین لباسشویی باشد. این صداها می‌توانند در انواع خاصی باشند که در ادامه آن‌ها را بیان می‌کنیم.

صدای خرخر کردن ماشین لباسشویی
صدای خرخر کردن دستگاه، می‌تواند نشان دهنده این باشد که جسمی خارجی، درون لوله تخلیه قرار گرفته و مسیر آن را مسدود کرده است. در صورتی که برای برطرف کردن این مشکل اقدامی نکنید، ممکن است لوله ماشین لباسشویی شما به کلی بترکد.

صدای کلیکی لباسشویی
اگر ماشین لباسشویی شما صدای کلیکی مانند ساطع می‌کند، ممکن است جسم خارجی در واشر تخلیه یا لاستیک دور درب ماشین لباسشویی گیر کرده است. به عنوان مثال ممکن است به صورت اتفاقی سکه، کلید و یا هر چیز دیگری را در جیب شلوارتان گذاشته باشید و در زمان قرار دادن آن‌ها درون ماشین لباسشویی، فراموش کرده باشید که آن را خارج کنید.

صدای وزوز یا هووم ماشین لباسشویی
صدای زیاد ماشین لباسشویی دوو که مانند وزوز و یا هوووم است، می‌تواند نشان دهنده قرار گرفتن جسم خارجی درون پمپ ماشین لباسشویی شما باشد. دقت داشته باشید که پمپ نمی‌تواند اجسام خارجی را عبور دهد و به همین دلیل، ممکن است آسیب جدی به آن وارد شود به نحوی که مجبور به تعویض آن باشید.

صدای تق تق ماشین لباسشویی
صدای تق تق از ماشین لباسشویی می‌تواند به دلیل قرار دادن لباس‌های بیش از حد درون ماشین لباسشویی باشد. البته این نوع صدا می‌تواند دلایل مختلفی نیز داشته باشد که از مهم‌ترین آن‌ها، می‌توان به معیوب شدن بلبرینگ‌ها، پولی و یا حتی موتور ماشین لباسشویی باشد. همچنین اگر در زمانی که ماشین لباسشویی در حال تخلیه کردن است با این صدا مواجه شدید، ممکن است جسمی درون موتور تخلیه گیر کرده باشد و یا این که موتور لباسشویی شما معیوب شده باشد.

صدای جیر جیر ماشین لباسشویی
بسیاری از مصرف کنندگان ماشین لباسشویی از صدای زیاد ماشین لباسشویی دوو که مانند جیر جیر است گلایه می‌کنند. جیر جیر کردن ماشین لباسشویی، می‌تواند به دلیل پر کردن بیش از حد ماشین لباسشویی و یا تراز نبودن آن باشد. از طرفی ممکن است نشان دهنده وجود برخی مشکلات فنی درون دستگاه باشد. از مهم‌ترین دلایل فنی این صدا، می‌توان به ایراد در تسمه، کمک فنرها، بلبرینگ‌ها، موتور، کوپلینگ موتور، پمپ تخلیه، دریچه یا شیر ورودی آب و خرابی لاستیک دور درب لباسشویی باشد.

سخن پایانی
در این مطلب، با بررسی دلایل ساطع شدن صدای زیاد ماشین لباسشویی دوو همراه شما بودیم. عوامل بسیار زیادی می‌تواند باعث ایجاد صداهای مختلف از ماشین لباسشویی شود اما هر کدام از آن‌ها، نشان دهنده خرابی، معیوب شدن و یا مسدود شدن یکی از قطعات ماشین لباسشویی باشد. دقت داشته باشید که تعمیر ماشین لباسشویی بسیار تخصصی است و باید توسط یک تعمیرکار متخصص انجام شود، به همین دلیل، اگر آشنایی کامل با ماشین لباسشویی ندارید، بهتر است از مراکز معتبر در زمینه تعمیرات لوازم خانگی دوو درخواست تکنسین کنید تا مشکل دستگاه شمارا برطرف کنند.

این مطالب از لینک زیر و از مجموعه مقالات آموزشی مرکز تعمیرات دیبا پشتیبان ایرانیان استخراج شده است ، با کلیک بر روی لینک زیر می توانید علل سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی دوو و مفهوم انواع صدا ها در ماشین لباسشویی دوو را به طور کامل مطالعه بفرمایید :
https://www.daewooposhtiban.com/washing-machine/cause-of-loud-noise/
سه شنبه 30 فروردین 1401 - 20:09
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :