زمان جاری : چهارشنبه 08 تیر 1401 - 8:41 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمتعداد بازدید 8
نویسنده پیام
kamranmomeni1401 آفلاین


ارسال‌ ها5
عضویت25 /1 /1401
دلایل بروز ارور de در ماشین لباسشویی سامسونگ :
دلایل بروز ارور de در ماشین لباسشویی سامسونگ :

  • میکروسوییچ

  • خرابی برد

  • بازماندن درب یا خرابی قفل درب

  • خرابی شلنگ تخلیه

  • قطعی اتصالات داخلی

  • استفاده از لباس‌های زیادمیکروسوییچ؛ اصلی‌ترین دلیل بروز ارور de در ماشین لباسشویی سامسونگ
یک ماشین لباسشویی دارای سنسورها و میکروسوییچ‌های مختلفی است که به نوعی از قطعات مصرفی آن‌ها به شمار می‌روند. این قطعات ممکن است در گذر زمان و در پی استهلاک طبیعی ماشین لباسشویی، دچار مشکل شوند و نتوانند از خود عملکرد درستی را نشان دهند. یک ماشین لباسشویی سامسونگ دارای میکروسوییچی در بخش در است که این میکرو سوییچ وظیفه تشخیص باز یا بسته‌بودن در را بر عهده دارد.
همچنین این میکروسوییچ این وظیفه را هم دارد که در ماشین لباسشویی را پیش از کار قفل کند. در نظر داشته باشید که این میکروسوییچ در صورت خرابی و پس از شروع به کار کردن ماشین لباسشویی، دستور قفل در را دریافت نمی‌کند یا اینکه به دلیل خرابی، نمی‌تواند در را به درستی قفل کند. در این حالت ماشین لباسشویی شما نمی‌تواند کار کند و از این رو ارور de در ماشین لباسشویی سامسونگ را مشاهده خواهید کرد. برای بررسی این موضوع هم بهتر است با یک کارشناسان مجرب در این زمینه مشورت کنید که در ادامه درباره آن توضیح خواهیم داد.

نمایش ارور de در ماشین لباسشویی سامسونگ به دلیل خرابی برد
بسیاری از اوقات هم این مشکل برای ماشین لباسشویی سامسونگ شما به‌وجود می‌آید که میکروسوییچ کاملا سالم است، اما همچنان شما ارور بازبودن در را دریافت می‌کنید. در این صورت باید به سراغ برد پشت صفحه ماشین لباسشویی خود بروید.
مشکل باز بودن در، به این دلیل رخ می‌دهد که برد ماشین لباسشویی شما به دلیل داشتن مشکل در یکی از بخش‌های خود، دستور قفل در را نمی‌دهد. از این رو باید برد ماشین شما تعمیر شود. در نظر داشته باشید که نه تنها تعمیر، بلکه حتی بازبینی برد هم نیازمند متخصص است.

بازماندن درب یا خرابی قفل درب
یکی از ساده‌ترین دلایلی که می‌‎تواند باعث نمایش‌دادن ارور de در ماشین لباسشویی سامسونگ شود، باز ماندن در است. در نظر داشته باشید که باز ماندن در، در برخی از مواقع می‌تواند تنها به دلیل یک بی‌دقتی ساده و در برخی مواقع هم به دلیل یک اشکال فنی رخ بدهد.
از این رو، قبل از هرکاری، ابتدا از درست بسته‌شدن در اطمینان داشته باشید. سپس نوارهای دور در را بررسی کنید که تغییر حالت نداده و از جای خود خارج نشده باشند. در ادامه نیز نوبت به بررسی لباس‌های داخل ماشین لباسشویی می‌رسد. به خوبی بررسی کنید که هیچ لباسی در مسیر لولای در قرار نداشته باشد. در ادامه نیز این نکته را در نظر داشته باشید که ممکن است این مشکل به دلیل خرابی در بخش قفل در رخ بدهد. از این رو، در صورت برطرف نشدن مشکل، باید به سراغ قفل در بروید.

خرابی شلنگ تخلیه
یکی دیگر از بخش‌های ماشین لباس‌شویی که می‌تواند منجر به ارور de در ماشین لباسشویی سامسونگ شود، خرابی در شلنگ تخلیه است. زمانی که شلنگ تخلیه نتواند عملکرد صحیحی داشته باشد، ماشین لباسشویی سامسونگ شما معمولا به سراغ ارور DE می‌رود. از این رو اگر روزی با این مشکل موجه شدید، درصدی را هم به احتمال خرابی شلنگ تخلیه اختصاص دهید.


اما چه مواردی برای بررسی سلامت شلنگ تخلیه باید مورد بررسی قرار بگیرند؟
اولین نکته‌ای که در بررسی شلنگ تخلیه باید در نظر داشته باشید، انتهای این شلنگ است. انتهای یک شلنگ تخلیه باید به طور معمول کوتاه و البته کمک باشد. در نظر داشته باشید که نباید نگهدارنده شلنگ را هم از قلم بیاندازید. زمانی که نگهدارنده شلنگ شما مشکل داشته باشد، باعث می‌شود تا جراب خروجی نتواند به درستی خارج شود و به تبع آن ماشین لباسشویی شما ارور DE را نمایش دهد. اشاره به این نکته هم خالی از لطف نیست که انتخای این شلنگ باید در آب غوطه‌ور باشد تا بتواند عملکرد درست را از خود نشان دهد.


قطعی اتصالات داخلی
خیلی اوقات این مورد برای خانواده‌های ایرانی رخ می‌دهد که برای تمیز کردن، ماشین لباسشویی را جابه‌جا کنند. در خیلی از مواقع هم پس از این جابجایی، اتصالاتی قطع خواهند شد که باعث می‌شوند تا ماشین لباسشویی ارور دهد.
به عنوان مثال و با توجه به بخش گذشته، اگر در حین این جابجایی، شلنگ تخلیه قطع شود، ماشین لباسشویی سامسونگ شما ارور باز بودن در را نمایش خواهد داد. البته در بسیاری از اوقات، این قطعی می‌تواند در بخش الکتریکی ماشین، مثلا اتصال میکروسوییچ رخ بدهد که به تبع آن، حتی ماشین لباسشویی روشن نشود.

استفاده از لباس‌های زیاد
نکته دیگری نیز در رابطه با ارور de در ماشین لباسشویی سامسونگ وجود دارد که بسیار ساده است و بهتر است آن را رعایت کنید. ماشین‌های لباسشویی امروزی دارای ظرفیت لباس بر حسب کیلو هستند و در صورتی که شما لباس‌های زیادی را در ماشین لباسشویی قرار دهید، ممکن است عملکرد برخی از سنسورها دچار اختلال شود و یا حتی برخی از آن‌ها تحت فشار قرار بگیرند. به عنوان مثال، ممکن است لباس‌های زیاد به در ماشین لباسشویی فشار بیاورند و باعث شوند تا در به خوبی قفل نشود و در نتیجه ارور de در ماشین لباسشویی سامسونگ نمایش داده شود.


این مطلب از سایت دیبا پشتیبان ایرانیان و از لینک زیر استخراج شده است ، در صورت تمایل می توانید این مقاله را به طور کامل از لینک زیر مطالعه بفرمایید :https://www.samsungposhtiban.com/washing-machine/de-error-code/

هچنین اگر در خصوص تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ نیاز به تعمیرکار متخصص دارید ، می توانید از طریق لینک زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید و یا درخواست ثبت تکنسین را نیز اعلام بفرمایید :
https://www.samsungposhtiban.com/repairing-washing-machine/

جمعه 27 خرداد 1401 - 18:22
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :