زمان جاری : شنبه 12 آذر 1401 - 9:22 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمتعداد بازدید 37
نویسنده پیام
fatemeh1400 آفلاین


ارسال‌ ها20
عضویت28 /11 /1400
علت خاموش شدن صفحه نمایشگر یخچال فریزر یا ساید بای ساید
علت خاموش شدن صفحه نمایشگر یخچال فریزر یا ساید بای ساید

  • وصل نبودن برق دستگاه

  • خرابی سیم کشی دستگاه

  • خرابی برد دستگاه

  • خرابی خود صفحه نمایشگر دستگاه

  • نوسانات برق

  • خرابی سوئیچ درب دستگاه


وصل نبودن برق دستگاهاولین موردی که هنگام کار نکردن یا خاموش بودن صفحه نمایش یا همان دیسپلی باید آن را بررسی کنید، این است که آیا دستگاه به برق وصل شده است یا نه. در این صورت باید دو شاخه برق دستگاه را پیدا کنید و آن را به پریز برق وصل کنید. همچنین در صورت وصل بودن دستگاه به برق و عدم کارکرد دیسپلی، باید از سالم بودن دو شاخه و پریز برق نیز مطمئن شوید و در صورت خرابی دو شاخه آن را تعویض کنید و در مورد پریز برق نیز، یا از یک پریز برق دیگر استفاده کنید و یا این که توسط یک دستگاه برقی دیگر از سالم بودن پریز مطمئن شوید.

خرابی سیم کشی دستگاهمشکلات مربوط به صفحه نمایشگر یخچال ساید بای ساید، ارتباط مهمی با خرابی سیم ها دارد. در صورتی که صفحه نمایش یخچال ساید بای ساید یا یخچال فریزر شما خراب شده، به عنوان مثال روشن نمی شود و یا اطلاعات اشتباه را نشان می دهد، به احتمال زیاد سیم کشی ها به درستی وصل نشده اند و یا این که سیم کشی ها شل شده اند و یا دچار مشکلی شده اند. در نتیجه ممکن است صفحه نمایش اصلا روشن نشود و یا در صورت لمسی بودن دیسپلی، نسبت به لمس پاسخ ندهد. در این صورت باید سیم کشی مربوط به درب دستگاه و سیم کشی بین برد یخچال و برد خود دیسپلی توسط تکنسین متخصص بررسی شود و در صورت قطع بودن باید آن را وصل کنید. در صورت آسیب دیدگی سیم ها، سیم ها باید عوض شوند. همچنین باید بررسی کنید که سیم ها اتصالی نداشته باشند.

خرابی برد دستگاهدر صورتی که سیم ها سالم بودند، و سویچ درب نیز مشکل نداشته باشد، ممکن است که برد خراب شده باشد. برد یخچال، از مهم ترین قسمت ها در دستگاه می باشد، به عبارتی برد، مانند مغز دستگاه عمل می کند. در صورت خرابی این قطعه ی مهم هر مشکلی می تواند برای دستگاه شما ایجاد شود. یکی از این مشکلات خاموش شدن صفحه نمایش می باشد. اصولا برد دستگاه در قسمت بالا در سمت جلو و یا پشت یخچال ( بسته به مدل دستگاه می تواند متفاوت باشد ) قرار گرفته است. در این صورت باید برد به دقت بررسی شود. همچنین باید تمامی اتصالات و مولفه های مرتبط با برد و اتصالات بین برد و صفحه نمایشگر را به دقت بررسی شوند، تا ببینید که خرابی کدام قسمت باعث عدم نمایش و روشن شدن صفحه نمایش شده است. برای اطمینان از خرابی برد، باید دستگاه را از برق بکشید و برای ۳۰ ثانیه صبر کنید و مجدد دستگاه را به برق وصل کنید. در صورتی که مشکلات صفحه نمایش بر طرف نشد، ممکن است برد دستگاه خراب شده باشد و نیاز به تعمیر و یا تعویض داشته باشد. همچنین دقت کنید که برد دستگاه، یکی از گران قیمت ترین قسمت ها می باشد. در نتیجه تعمیرات آن باید حتما توسط افراد متخصص تعمیرات یخچال انجام شود.

خرابی خود صفحه نمایشگر دستگاههمچنین یکی دیگر از دلایل خاموش شدن دیسپلی، خرابی خود دیسپلی می باشد. در واقع دیسپلی می تواند در اثر ضربه بشکند و خراب شود. یا این که ممکن است در اثر آب خوردگی هنگام شستشو آسیب ببیند و یا این که بر اثر گشت زمان و به مرور خراب شود، به عبارتی عمر خود را کرده باشد. در چنین شرایطی تنها راه حل ممکن، تعویض دیسپلی می باشد. و این کار باید توسط افراد متخصص انجام شود.

نوسانات برقیکی از علل خاموش شدن صفحه نمایشگر یخچال ساید بای ساید، قطع و وصل شدن برق منزل می باشد. نوسانات برق می تواند به برد و یا به سیم کشی دستگاه آسیب برساند و درنتیجه ممکن است موجب خرابی دیسپلی شود. گاهی ممکن است بنا به دلایلی مثل قطع شدن برق منزل، صفحه نمایش روی یخچال خاموش شود، و با وصل شدن برق صفحه نمایش روشن نشود، اما یخچال در حال کار کردن باشد. حتی بعد از گشت چند ساعت بعد از وصل شدن برق این مشکل بر طرف نشود، یعنی یخچال به درستی کار کند، اما صفحه نمایشگر کماکان روشن نشود. در این صورت باید دستگاه را مجدد تنظیم کنید. تا مشکل بر طرف شود.
معمولا یخچال شما بعد از وصل شدن برق، مجدد خودش به صورت خودکار تنظیم می شود. تنظیم مجدد برای این است که دستگاه دوباره به حالت اولیه برگردد و صفحه نمایش به درستی کار کند. اما در صورتی که این کار به صورت خودکار انجام نشد، بهتر است تا خودتان به طور دستی مشکل را بر طرف کنید و صفحه نمایشگر را ریست کنید. ما نحوه ی ریست کردن دیسپلی را در ادامه توضیح خواهیم داد.

خرابی سوئیچ درب دستگاههنگامی که شما درب یخچال را باز می کنید، باید دیسپلی روشن شود، اما متوجه می شوید که این حالت پیش نمی آید. در چنین شرایطی ممکن است که مشکل از سوئیچ درب باشد. به عبارتی سوئیچ درب خراب شده و متوجه ی باز یا بسته بودن درب نمی شود و در نتیجه دیسپلی روشن نمی شود. که در این صورت باید سنسور را تعویض کنید تا مشکل بر طرف شود.
همچنین با یاد داشته باشید، که ممکن است که بعد از ۸ دقیقه باز بودن درب، دیسپلی خاموش شود. و این حالت طبیعی می باشد و در صورت بستن و باز کردن مجدد درب، این مشکل بر طرف می شود. همچنین ممکن است که سیم های مربوط به درب، درست نصب نشده باشند. که در این صورت باید این موضوع نیز بررسی شود. همچنین در صورتی که سوکت بالای درب یخچال در قسمت فریزر، به طور صحیح وصل نشده باشد، صفحه دیسپلی، خاموش می شود و یا به صورت ناقص روشن می شود.


این مطلب از لینک زیر و از سایت دیبا پشتیبان ایرانیان استخراج شده است ، در صورتی که تمایل دارید می توانید وارد لینک زیر شوید و این مقاله را به طور کامل مطالعه بفرمایید :


https://www.dibaposhtiban.ir/cause-refrigerator-screen-turns-off/


همچنین در صورت نیاز به تعمیرکار یخچال فریزر می توانید از طریق لینک زیر با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید و مشاوره ی رایگان دریافت کنید و یا این که درخواست خود را مبنی بر ارسال تعمیرکار به محل ، اعلام بفرمایید :
https://www.dibaposhtiban.ir/refrigerator-repairing/

یکشنبه 09 مرداد 1401 - 22:19
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :