زمان جاری : جمعه 08 مهر 1401 - 10:01 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمتعداد بازدید 52
نویسنده پیام
fatemeh1400 آفلاین


ارسال‌ ها15
عضویت28 /11 /1400
چرا ماشین لباسشویی دوو بوی سوختگی می‌دهد؟
چرا ماشین لباسشویی دوو بوی سوختگی می‌دهد؟
دلایلی که می‌توانند باعث بوی سوختگی از ماشین لباسشویی دوو بشوند موارد زیر هستند.

·تسمه موتور خراب شده است
تسمه موتور، باعث اتصال آبکش و دیگ به موتور ماشین می‌شود. در صورتی که این تسمه دچار خرابی، پارگی یا شل‌شدگی بشود یا اینکه در اثر برخورد با سایر قطعات دستگاه، دچار اصطکاک شود، بوی سوختگی از ماشین لباسشویی به مشام خواهد رسید. سریعاً ماشین را خاموش کرده و اتصال آن را از برق قطع کنید، اگر تسمه پوسیده یا داغ شده بود، باید آن را عوض کنید. مطمئن شوید که پمپ تخلیه، بصورت حرکت روانی دارد.

·پمپ تخلیه خراب شده است
اگر بوی سوختگی از ماشین لباسشویی در حین چرخه شستشو به مشام برسد، ممکن است پمپ تخلیه یا موتور دستگاه مشکل پیدا کرده باشد. سریع ماشین لباسشویی را خاموش کرده و اتصال آن را از برق قطع کنید، سپس به کمک دست، موتور را بچرخانید. اگر چرخش موتور، ایراد دارد باید آن را تعویض کنید تا بوی سوختگی برطرف شود.

·قرقره موتور خراب شده است
قرقره موتور ماشین لباسشویی می‌تواند به مرور زمان دچار خرابی، زنگ زدگی، شکستگی یا فرسودگی شود. این موضوع موجب ایجاد اصطکاک بیش از اندازه در ماشین لباسشویی شده و چنانچه ادامه پیدا کند باعث ذوب شدن یا سوختن قرقره خواهد شد و ادامه این مشکل می‌تواند منجر به گرم شدن و خرابی تسمه موتور نیز بشود. قرقره موتور باید هر چند وقت یکبار بررسی شود و در صورتی که مشکلی پیدا کرده است، آن را تعمیر یا تعویض کنید. ممکن است علائم نشتی روغن یا آب، در منطقه تسمه یا قرقره مشاهده کنید. توجه داشته باشید حتماً قبل از اقدام برای تعمیرات، دستگاه را از برق بکشید.

·موتور خراب شده است
آسیب دیدگی یا خرابی موتور ماشین لباسشویی باعث سوختن سیم‌پیچ‌های درون موتور شده و گرمای بیش از اندازه آن منجر به استشمام بوی سوختگی از دستگاه خواهد شد. متخصصی که در کارش مهارت دارد، با بررسی موتور، آن را تعمیر کرده یا تعویض می‌کند تا مشکل، برطرف گردد.

·موتور در حال سوختن است
سوختن موتور از علائم بوی سوختگی در ماشین لباسشویی است، در صورتی که موتور سوخته یا نیم سوز شده باشد، بوی سوختگی از دستگاه بلند می‌شود. موتور در لباسشویی، جزو قطعات بسیار مهم است و باید هر چه سریعتر نسبت به تعمیر یا تعویض آن اقدام کنید. برای تعمیر موتور ماشین لباسشویی به هیچ عنوان خودسرانه اقدام نکنید و حتماً از تعمیرکار متخصص ماهر کمک بگیرید.

·دو شاخه، اتصالی کرده است
در برخی مواقع، ممکن است بوی سوختگی به دلیل وجود اتصالی در کابل یا دوشاخه برق باشد. در این شرایط باید اتصالات فیوز، سوکت و کابل‌ها بررسی شوند. خراب یا پارگی دوشاخه ممکن است دلیل بوی سوختگی باشد، آن را تعویض نمایید تا بوی سوختگی رفع شود. لازم به ذکر است که فیوزی که برای ماشین لباسشویی استفاده می‌کنید باید با ماشین لباسشویی شما متناسب باشد.

·المنت خراب شده است
وظیفه المنت، گرم کردن آب برای شستشوی لباس‌ها است و در قسمت پایین دیگ ماشین لباسشویی قرار دارد. در صورتی که المنت خراب شده یا مشکلی پیدا کرده باشد، بیش از اندازه داغ می‌شود و این افزایش دما می‌تواند باعث سوختن لاستیک آن بشود. بوی سوختگی، بدلیل سوختن لاستیک در حال سوختن است، در این شرایط برای رفع مشکل، باید مشکل المنت برطرف گردد.

·تایمر خراب شده است
در صورت خرابی تایمر و در نبود آب، المنت بیش از حد گرم شده و داغ و خشک می‌شود. این افزایش دما باعث سوختن لاستیک درون ماشین لباسشویی می‌شود و بوی سوختگی به مشام خواهد رسید. در این شرایط باید نسبت به تعمیر یا تعویض تایمر اقدام نمایید تا مشکل برطرف شود. همچنین، تایمر ماشین لباسشویی از ولتاژ بالایی برخوردار است، ممکن است تایمر در اثر ولتاژ بالا دچار سوختگی بشود، در این حالت نیز، بوی سوختگی از ماشین لباسشویی به مشام می‌رسد و باید هر چه سریعتر نسبت به تعویض آن توسط تعمیرکار متخصص ماشین لباسشویی دوو اقدام کرد.

·سیم‌کشی‌های داخل ماشین لباسشویی دچار اتصالی شده‌اند
اتصالی سیم‌کشی‌های داخلی ماشین لباسشویی، قطعات و ابزارهای ماشین لباسشویی را از لحاظ جریان برق تحت تأثیر قرار می‌دهند. ممکن است عایق سیم‌ها و روکش آن‌ها شروع به سوختن کنند و در نتیجه سوختن آن‌ها، بوی سوختگی از ماشین لباسشویی به مشام برسد.

·برد الکتریکی در حال سوختن است
برد الکتریکی ماشین لباسشویی از ولتاژ بالایی برخوردار است، برخی مواقع ممکن است در اثر ولتاژ زیاد، برد الکتریکی شروع به سوختن کند و بوی سوختگی از ماشین لباسشویی به مشام برسد. چون تمام دستورات در ماشین لباسشویی، توسط برد دستگاه صادر می‌شود، در صورتی که برد خراب شود و در نبود آب، همچنان به دستگاه دستور فعالیت بدهد، در نتیجه المنت بیش از حد گرم و داغ و خشک می‌شود. این افزایش دما باعث سوختن لاستیک المنت خواهد شد و نتیجتاً بوی سوختگی لاستیک به مشام برسد. با عوض کردن برد، توسط تعمیرکار ماهر، مشکل برطرف می‌شود.

·کلاچ خراب شده است
کلاچ در یک عبارت کلی برای ماشین لباسشویی‌هایی است که درب آن‌ها از بالا بوده و کارشان حرکت دادن سبد شستشو در حین فرایند چرخش است. در صورتی که کلاچ خراب شده باشد، از ماشین لباسشویی صدای دلخراش و هولناک همراه با بوی سوختگی احساس می‌شود. راه‌حل برطرف کردن مشکل تعمیر یا تعویض کلاچ است.


این مطلب از سایت دیبا پشتیبان ایرانیان و از لینک زیر کپی شده است :

https://www.daewooposhtiban.com/washing-machine/smell-of-burns/

در صوت نیاز به تعمیرکار ماشین لباسشویی دوو می توانید از طریق لینک زیر با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید :
https://www.daewooposhtiban.com/repairing-washing-machine/

چهارشنبه 19 مرداد 1401 - 16:38
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :