زمان جاری : دوشنبه 07 اسفند 1402 - 8:42 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمتعداد بازدید 40
نویسنده پیام
fatemeh1400 آفلاین


ارسال‌ ها41
عضویت28 /11 /1400
بررسی دلایل نشتی آب از ماشین ظرفشویی سامسونگ
بررسی دلایل نشتی آب از ماشین ظرفشویی سامسونگ
قبل از شروع به بررسی اجزای الکتریکی ماشین ظرفشویی سامسونگ، باید مطمئن شوید که آن را از برق جدا کرده‌اید. در این میان، مطمئن شوید که شیر ورودی آب (که در زیر سینک آشپزخانه قرار دارد) بسته است. سپس، دفترچه راهنمای کاربر ماشین ظرفشویی خود را بررسی کنید. چرا که ممکن است در آن ذکر شده باشد که نشتی آب مربوط به کدام بخش‌ها است.

واشر درب ماشین ظرفشویی خاصیت ضدآب خود را از دست داده است
خرابی واشر در لبه درب دستگاه یکی از شایع‌ترین دلایل نشتی ماشین ظرفشویی سامسونگ است. هنگامی که این واشر جدید و انعطاف‌پذیر است، به خوبی برای نگه داشتن آب در داخل دستگاه کار می‌کند؛ اما ممکن است پس از سال‌ها استفاده خشک شود، شکننده شود و ترک بخورد. غذاهای خشک شده و مانده نیز می‌توانند در امتداد لبه واشر جمع شوند و از بسته شدن محکم درب روی قاب جلوگیری کنند.
اگر متوجه شده‌اید که آب از کناره‌های ماشین ظرفشویی نشت می‌کند، درب ماشین ظرفشویی را باز کنید و دست خود را در امتداد واشر بکشید تا مواد غذایی خشک شده، هرگونه ترک یا پارگی لاستیک واشر را بررسی کنید.
در صورت مشاهده ترک یا پارگی باید واشر را تعویض کنید. اگر واشر درب آسیب دیده است، می‌توانید خودتان آن را تعویض کنید. برای پیدا کردن اطلاعات مدل، بهتر است با نمایندگی سامسونگ تماس بگیرید تا این قطعه را برای شما تامین کنند.
برای تعویض واشر، واشر قدیمی را با جدا کردن آن از درب جدا کنید. محل قرارگیری واشر را با آب گرم و صابون تمیز کنید. واشر درب جدید را با یک سشوار با حرارت کم گرم کنید؛ این کار باعث صاف شدن هر گونه چین و چروک می‌شود و انعطاف پذیری آن را بیشتر می‌کند. مرکز واشر را در امتداد بالای در قرار دهید و به طور یکنواخت از بالا و پایین هر دو طرف فشار دهید. سپس درب ماشین ظرفشویی را ببندید تا واشر در جای خود محکم شود.

بازوی اسپری نمی‌تواند کار خود را انجام دهد
در کف داخلی ماشین ظرفشویی شما یک بازوی اسپری قرار دارد که در طول چرخه‌های شستشو و آبکشی می‌چرخد ​​و آب را روی ظروف می‌پاشد. با این حال، در ماشینی که بیش از حد شلوغ است یا ظروف به صورت غیراصولی در آن قرار دارند، ظروف ممکن است مانع چرخش صحیح بازو شوند یا باعث شوند که بازو از جای خود خارج شود و آسیب ببیند که منجر به نشتی می‌شود.
برای بررسی اینکه بازوی اسپری گیر کرده یا مسدود شده است، درب ماشین ظرفشویی را باز کنید، قفسه ظروف پایینی را بردارید و بازوی اسپری را بچرخانید تا ببینید آزادانه حرکت می‌کند یا خیر. در صورت عدم امکان چرخش مناسب، سعی کنید که مسیر بازو را تمیز کنید. برای این کار نیز بازوی اسپری را در خلاف جهت عقربه‌های ساعت باز کنید تا آن را جدا کنید و آسیب‌هایی مانند ترک یا سوراخ‌های مسدود شده را بررسی کنید.
در صورت خرابی بازو، تنها راه حل مشکل، تعویض آن است. شما می‌توانید بازوی معیوب را خودتان از نمایندگی سامسونگ سفارش دهید و بازوی معیوب را تعویض کنید. اگر قبلا این کار را نکرده‌اید ابتدا بازوی اسپری را در خلاف جهت عقربه‌های ساعت باز کنید. سپس، هاب مرکزی را با دهانه کف ماشین ظرفشویی هم‌ردیف کنید و آن را در جهت عقربه‌های ساعت پیچ کنید. تست کنید که آزادانه بچرخد و در صورت رضایت، قفسه ظرف پایینی را دوباره نصب کنید. البته که این کار نیازمند دانش تخصصی و در صورت نداشتن دانش کافی به هیچ عنوان این کار را خودتان انجام ندهید.

خرابی شناور؛ عاملی برای بروز مشکل نشتی آب از ماشین ظرفشویی سامسونگ
مجموعه شناور متشکل از یک شناور و سوئیچ شناور برای حفظ سطح مناسب آب در طول چرخه‌های شستشو و آبکشی در ماشین ظرفشویی سامسونگ است. هنگامی که ماشین ظرفشویی شما کار می‌کند، شناور با بالا آمدن آب بالا می‌رود. هنگامی که به ارتفاع معینی می‌رسد، سوئیچ شناور را فعال می‌کند تا آب را خاموش کند. اگر سوئیچ خراب شود، سطح آب بسیار بالا می‌رود و ممکن است نشتی رخ دهد.
برای بررسی سلامت شناور، ابتدا باید سوییچ شناور را با مولتی‌متر بررسی کرد. در داخل مخزن یک المنت قرار دارد که آب باید همواره کمتر از آن باشد. از این رو، در حین کار باید مخزن آب را بررسی کنید. در صورتی که آب در موقعیت بالاتر از المنت بود، یعنی اینکه شناور مشکل پیدا کرده است. در صورت اطمینان سوئیچ شناور معیوب را تعویض کنید.
ممکن است بتوانید سوئیچ شناور را خودتان با یک مدل جدید تعویض کنید، اما این تعمیر پیچیده‌تر از سایر موارد ذکر شده است. قبل از دور انداختن سوئیچ شناور قدیمی و راه‌اندازی قطعه جدید، با کارشناس مجاز نمایندگی‌های سامسونگ مشورت کنید؛ چرا ممکن است بتوان شناور را تعمیر کرد. پس از درآوردن شناور، شناور جدید را با پیچ یا گیره محکم کنید، سیم‌ها را دوباره به مجموعه شناور وصل کنید و پانل کیک پلیت را ببندید. به دلیل نیاز به سیم‌کشی، حتما پیشنهاد می‌کنیم با یکی از نمایندگی‌های مجاز سامسونگ برای این کار تماس بگیرید.

شلنگ تخلیه شل شده یا آسیب دیده است
شلنگ تخلیه، آب را از ماشین ظرفشویی به پمپ تخلیه، خط تخلیه و در نهایت تخلیه سینک شما می‌رساند. همه این‌ها فقط زمانی قابل مشاهده هستند که پانل کیک پلیت را در پایه دستگاه خود بردارید. از آنجایی که اتصالات ممکن است شل شوند یا خود شلنگ ممکن است ترک بخورد یا پاره شود، ممکن است شما با مشکل نشتی آب از ماشین ظرفشویی سامسونگ مواجه شوید.
برای بررسی شلنگ تخلیه، صفحه زیر درب ماشین ظرفشویی را بردارید. ماشین ظرفشویی را روشن کنید و زیر دستگاه را برای نشت آب در گیره‌های شلنگ یا در امتداد شلنگ نگاه کنید. در صورت بروز مشکل باید یا شلنگ را تعویض کنید یا به دنبال تعمیر اتصالات آن باشید.
اتصالات شل را سفت کنید یا یک شلنگ جایگزین مورد تایید سازنده سفارش دهید. پس از پایان چرخه، برق دستگاه را قطع کنید. سپس یک تشت کم عمق را زیر شلنگ قرار دهید تا آب را جمع کند و گیره شلنگ را با انبردست فشار دهید تا شلنگ از پمپ خارج شود. همین کار را در سمت تخلیه سینک انجام دهید تا به طور کامل آن را جدا کنید. انتهای شلنگ تخلیه جدید را وصل کنید، سپس گیره‌ها و پانل دسترسی را تعویض کنید.

شیر ورودی؛ دلیلی برای نشتی آب از ماشین ظرفشویی سامسونگ
یکی از دلایل برای بروز مشکل نشتی آب از ماشین ظرفشویی سامسونگ، خرابی شیر ورودی است. دریچه ورودی آب که اغلب در پایین دستگاه قرار دارد، اجازه می‌دهد تا آب در طول چرخه به داخل مخزن ماشین ظرفشویی جریان پیدا کند. اگر این شیر به درستی باز و بسته نشود، ممکن است دستگاه شما بیش از حد پر شود و آب اضافی به بیرون نشت کند. برای بررسی آن ماشین ظرفشویی سامسونگ خود را روشن کنید و در وسط چرخه درب را باز کنید. اگر با باز بودن درب، آب همچنان پر می‌شود، احتمالا شیر ورودی آب خراب شده است و باید آن را تعویض کرد. توجه داشته باشید که این کار را حتما باید نمایندگی مجاز سامسونگ برای شما انجام دهد.


مطلبی که مطالعه فرمودید ، بخشی از مقالات آموزشی مجموعه دیبا پشتیبان ایرانیان بوده است . در صورت تمایل می توانید وارد لینک زیر شوید و این مقاله را به طور کامل مطالعه بفرمایید :


https://www.samsungposhtiban.com/dishwasher/water-leakage/

اگر در خصوص تعمیرات ماشین ظرفشویی سامسونگ نیاز به دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان دارید و یا اگر تمایل دارید تا دستگاه شما توسط تعمیرکار ماشین ظرفشویی سامسونگ بررسی یا تعمیر شود ، می توانید با نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی دیبا پشتیبان ایرانیان تماس حاصل بفرمایید و از خدمات این مرکز بهره مند شوید .


یکشنبه 08 آبان 1401 - 13:52
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :