زمان جاری : دوشنبه 07 اسفند 1402 - 10:03 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمتعداد بازدید 46
نویسنده پیام
fatemeh1400 آفلاین


ارسال‌ ها41
عضویت28 /11 /1400
علل و راهکارهای مشکل خاموش شدن ناگهانی ماکروفر الجی
علل و راهکارهای مشکل خاموش شدن ناگهانی ماکروفر ال جی
ماکروفر، یکی از آن دسته وسایلی است که تا زمانی که خراب نشود، متوجه نمی‌شوید که چقدر کارایی دارد. در حالی که خاموش شدن ناگهانی ماکروفر ال جی، یک مشکل شایع است، می‌تواند بسیار درسرساز نیز باشد. در این حالت، دستگاه پس از راه‌اندازی، چند ثانیه کار می‌کند و سپس خاموش می‌شود. با اینکه چند دلیل رایج برای این مشکل وجود دارد، خرابی برخی از قطعات دیگر نیز می‌تواند منجر به خاموش شدن ناگهانی ماکروفر ال جی شود. بنابراین در ادامه، به روش‌های عیب‌یابی، تعمیر و تعویض برخی از قطعات ماکروفر می‌پردازیم.

منبع تغذیه را بررسی کنید
اگر ماکروفر خاموش شود، منبع تغذیه و اتصال، اولین مواردی هستند که باید بررسی کنید. با چک کردن پریز برق شروع کنید تا مطمئن شوید که مشکل از منبع نیست. سپس، بررسی کنید که آیا سیم دستگاه را به درستی به پریز برق وصل کرده‌اید یا خیر، زیرا شل شدن دوشاخه هم می‌تواند باعث خاموش شدن ناگهانی ماکروفر ال جی شود.
در مرحله بعد، تمام طول سیم را بررسی کند. به دنبال نشانی از آسیب دیدگی و فرسودگی باشید، البته گاهی نشانه‌ای وجود ندارد که در معرض دید باشد. به خاطر داشته باشید که هنگام بررسی سیم دستگاه، به نکات ایمنی توجه کنید و حتما ماکروفر را از پریز برق بکشید.
اگر سیم دستگاه سالم بود و پریز هم برق داشت، مجددا دستگاه را به برق وصل کنید و اگر صفحه‌ نمایش آن روشن شد، می‌توانید دوباره از دستگاه استفاده کنید. اما اگر دستگاه روشن نشد یا دوباره به شکل ناگهانی خاموش شد، روش‌های دیگر را امتحان کنید. شما می‌توانید ناحیه آسیب دیده سیم ماکروفر را با نوار عایق یا همان چسب برق، ترمیم کنید. البته اگر آسیب جدی بود، برای جلوگیری از خطر برق گرفتگی، کل سیم را با یک سیم جدید تعویض کنید.

قطع کننده مدار را بررسی کنید
گاهی اوقات، مشکل خاموش شدن ناگهانی ماکروفر ال جی، ناشی از خرابی اجزاء داخلی دستگاه نیست، یک عامل خارجی باعث بروز این مشکل شده است. کلیدهای قطع کننده مدار، مسئولیت حفظ ایمنی را دارند. این کلیدها درخانه‌ها و آپارتمان‌ها برای محافظت در برابر اثرات نوسان جریان‌ برق، نصب می‌شوند. اگر برق نوسان داشته باشد، قطع کننده مدار برای محافظت از وسایل آشپزخانه، جریان را قطع می‌کند.
عیب‌یابی قطع کننده مدار، بسیار ساده است. با احتیاط بروید و درب محفظه کلید مدار را باز کنید. باید ببینید که آیا تمام کلیدها روشن هستند یا برخی خاموش شده‌اند. اگر کلیدی خاموش شده بود، به نقشه یا طرحی که در نزدیکی قطع کننده مدار قرار گرفته است، نگاه کنید. این نقشه به شما نشان می‌دهد که آیا مدار شکن برای تمام لوازم آشپزخانه فعال شده است یا به تنهایی برای ماکروفر. باید توجه داشته باشید که اگر مدارشکن، برق کل آشپزخانه را قطع کند، سایر لوازم آشپزخانه نیز خاموش می‌شوند.
فعال شدن قطع کننده مدار، می‌تواند نشان‌دهنده یک مشکل اساسی و بزرگ باشد. در نتیجه، شما باید با یک متخصص تماس بگیرید. لازم به ذکر است که هنگام بررسی قطع کننده مدار، به یک مولتی متر نیاز دارید. در آخر، اتصال بین سیم برق و بخش پشتی ماکروفر را بررسی کنید. سیم نباید شل و یا قطعه‌ای شکسته باشد.
پس از بررسی دقیق قطع کننده مدار یا مدار شکن و رفع مشکل، مقداری آب در یک فنجان بریزید، آن را در ماکروفر قرار دهید، درب دستگاه را ببندید، آن را روشن کنید و مدتی صبر کنید. اگر ماکروفر روشن می‌شود و بدون خاموش شدن دوباره، آب را گرم می‌کند، مشکل را حل کرده‌اید. اما اگر ماکروفر را به برق وصل کردید و دوباره خاموش شد، احتمالا منبع مشکل در جایی دیگر است و باید به مرحله بعدی بروید.


خرابی برد اصلی؛ یکی از دلایل خاموش شدن ناگهانی ماکروفر ال جی
آیا می‌دانستید که ماکروفر نیز دارای یک مغز هوشمند است؟ یک مرکز که به آن برد اصلی می‌گویند؟ دستگاه سیگنال‌ها را توسط فرمان‌هایی که از طریق دکمه‌ها، پیچ‌ها یا صفحه لمسی به برد اصلی منتقل می‌کنید، دریافت کرده و اجرایی می‌کند. به این ترتیب، اگر برد کنترل به درستی کار نکند، دستگاه دچار مشکلات بی‌شماری خواهد شد که یکی از آن‌ها، خاموش شدن ناگهانی ماکروفر ال جی است. هنگامی که این مشکل رخ می‌دهد، برد کنترل سعی می‌کند پیامی مبنی بر اینکه ایرادی وجود دارد و یا ولتاژ کافی برای تامین گرما وجود ندارد، ارسال کند.
برای افزایش ایمنی، هنگام تعمیر برد کنترل، دستگاه را از برق بکشید. اکثر ماکروفرها اروری یا اخطاری می‌دهند مبنی بر اینکه به جای تعویض قسمت آسیب دیده، باید یک پنل کنترل کاملا جدید تهیه کنید. اگر متوجه شوید که نمی‌توانید برد را باز کنید یا در یک بخش غیر قابل دسترسی، واقع شده است، باید کل پانل کنترل را تعویض کنید.
دسترسی به برد کنترل باعث صرفه‌جویی در هزینه شما می‌شود زیرا به این معنی است که می‌توانید خودتان مشکل دستگاه را بدون تماس با یک متخصص حرفه‌ای، حل کنید. شاید مجبور بشوید برای تعمیر برد، فن را نیز باز کنید. توجه داشته باشید که می‌توانید با کمی احتیاط، فن را با جدا کردن سیم از برد کنترل قدیمی و وصل کردن سیم‌ها به قطعه جدید، نصب کرده و مشکل خاموش شدن ناگهانی ماکروفر ال جی را رفع کنید.

ترانسفورماتور را بررسی کنید
اگر همه موارد پیشین را امتحان کردید و مشکل خاموش شدن ناگهانی ماکروفر ال جی، همچنان پابرجاست، احتمالا ترانسفورماتور دستگاه دچار مشکل شده است. ترانسفورماتور ولتاژ بالایی تولید می‌کند که مگنترون را شارژ می‌کند تا امواج را منتشر کرده و در نهایت برای گرم کردن یا پختن غذا، وارد محفظه دستگاه کند. هنگامی که مایکروویو برای مدتی کوتاه کار می‌کند و سپس متوقف می‌شود، این احتمال وجود دارد که اتصال ترانسفورماتور دچار مشکل شده باشد. گاهی اوقات، خرابی ترانسفورماتور با بویی بد همراه می‌شود. در نتیجه، اگر بوی نامطبوعی از دستگاه حس می‌کنید، ابتدا ترنسفورماتور را بررسی کنید تا مشکل خاموش شدن ناگهانی ماکروفر ال جی را با صرف کمترین زمان، حل کنید.
به خاطر داشته باشید که حتی اگر با موفقیت به ترانسفورماتور دسترسی پیدا کردید، باید آن را رها کنید و با یک متخصص تماس بگیرید تا تعمیر را انجام دهد. ترانسفورماتور معمولا مقدار زیادی ولتاژ را (حتی در صورت خاموش بودن دستگاه) حفظ می‌کند و احتمال برق گرفتگی را افزایش می‌دهد.مطلبی که مطالعه کردید از مقالات آموزشی سایت دیبا پشتیبان ایرانیان استخراج شده است . در صورت تمایل می توانید وارد لینک زیر شوید و این مقاله را به طور کمل مطالعه کنید :

https://www.lgposhtiban.com/microwave/shutdown/

همچنین اگر در خصوص تعمیر ماکروفر ال جی به مشاوره و یا تعمیرکار متخصص نیاز دارید می توانید از طریق تماس با نمایندگی تعمیرات دیبا پشتیبان ایرانیان از خدمات این مرکز بهره مند شوید .


چهارشنبه 14 دی 1401 - 19:29
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :